Wizyta w Berlinie

Data publikacji 07.06.2011

Wymiana doświadczeń w zakresie działania służb policyjnych w Polsce i w Niemczech była głównym celem wizyty, którą w dniach 1-4 kwietnia br. ...

Wizyta w Berlinie Wymiana doświadczeń w zakresie działania służb policyjnych w Polsce i w Niemczech była głównym celem wizyty, którą w dniach 1-4 kwietnia br. złożyła, na zaproszenie kolegów z policji berlińskiej, delegacja Szkoły Policji w Pile, z komendantem Szkoły ? mł. insp. Jerzym Powieckim na czele. Została ona zorganizowana przez Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) z siedzibą w Szkole.

Wizyta pozwoliła na zapoznanie się m.in. ze specyfiką pełnienia służby na akwenie wodnym (rzeka Szprewa) w dużej aglomeracji oraz specyfiką doskonalenia zawodowego policjantów w 4. Dyrekcji Policji (Polizeidirektion 4). Przebieg i zasady szkolenia zostały zaprezentowane w ramach prezentacji Szkoły Policji w Berlinie (Polizeischule Berlin). W trakcie spotkania z dyrektorem placówki złożona została deklaracja współpracy pomiędzy Szkołą Policji w Berlinie a Szkołą Policji w Pile. Nakreślone zostały płaszczyzny współpracy, wynikające między innymi z podobnego zakresu szkoleń.

Pilscy policjanci wzięli również udział w spotkaniu z członkami Stowarzyszenia IPA Berlin West oraz policyjnego stowarzyszenia ?Niemieccy policjanci pomagają mieszkańcom Europy Wschodniej? niosącego pomoc mieszkańcom Europy Wschodniej, w związku z 15-leciem jego funkcjonowania.

Kolejne spotkanie z przedstawicielami berlińskiej policji zostało zaplanowane na połowę kwietnia br. w Pile, w związku z planowanym transportem darów dla mieszkańców Litwy, organizowanym przez członków wspomnianego stowarzyszenia.

Wizyta w Berlinie Wizyta w Berlinie Wizyta w Berlinie Wizyta w Berlinie

(08.04.09)