O świętach słów kilka

Data publikacji 07.06.2011

Zwyczaje, tradycje i obrzędowość Świąt Wielkanocnych były tematem kolejnego już wykładu zorganizowanego w Szkole.

O świętach słów kilka Zwyczaje, tradycje i obrzędowość Świąt Wielkanocnych były tematem kolejnego już wykładu zorganizowanego w Szkole. Jako prelegent i specjalista w dziedzinie obrzędowości dorocznej wystąpił Ziemowit Niedźwiecki ? kierownik Działu Etnograficznego Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile.

O świętach słów kilka Podczas wykładu, który ilustrowany był prezentacją multimedialną, przybyli goście ? kadra, słuchacze i mieszkańcy Piły, mogli dowiedzieć się wiele na temat obrzędów związanych z przygotowaniami do świąt, czasem postu i Wielkiego Tygodnia, a także samych obchodów Wielkiej Nocy. Słuchacze, którzy pochodzą z całej Polski, poznali zwyczaje i potrawy wielkanocne charakterystyczne dla swojego miejsca zamieszkania. Dowiedzieli się także wielu ciekawostek na temat przesądów, rytuałów i zabaw, tych najbardziej wiosennych ze świąt.

(07.04.09)