Zapachniało świętami

Data publikacji 07.06.2011

W szkolnej Galerii Sztuki AKWARIUM można obejrzeć nową, świąteczną wystawę. Tym razem swoje prace prezentują osoby uczestniczące w ...

Zapachniało świętami W szkolnej Galerii Sztuki AKWARIUM można obejrzeć nową, świąteczną wystawę. Tym razem swoje prace prezentują osoby uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej (WTZ) Caritas przy parafii św. Stanisława Kostki w Pile. Na świątecznej ekspozycji podziwiać można kolorowe rękodzieła: wielkanocne pocztówki, kartki, ozdoby i biżuterię. Na uroczystym otwarciu, obok kadry i słuchaczy pojawili się sami twórcy wielkanocnych wspaniałości. Goście, w towarzystwie wolontariuszy z kompanii 2, zwiedzili także szkolną aulę, obiecując, że wkrótce ponownie nas odwiedzą.

Zapachniało świętami WTZ Caritas w Pile jest ośrodkiem dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym powyżej 16 roku życia. W placówce odbywa się ich rehabilitacja zawodowa, ruchowa i społeczna. Codzienne zajęcia trwają 7 godzin i odbywają się w specjalnie przygotowanych pracowniach, m.in. stolarskiej, kulinarnej, krawieckiej, komputerowej i artystycznej, w których wykonywane są różne prace.

Zapachniało świętami Zapachniało świętami Zapachniało świętami Zapachniało świętami

(04.04.09)