Poetyckie spotkania rekolekcyjne

Data publikacji 07.06.2011

Zakończyły się trzydniowe spotkania rekolekcyjne zorganizowane w Szkole z inicjatywy kapelana Szkoły, księdza Władysława Nowickiego.

Poetyckie spotkania rekolekcyjne Zakończyły się trzydniowe spotkania rekolekcyjne zorganizowane w Szkole z inicjatywy kapelana Szkoły, księdza Władysława Nowickiego. Tym razem poprowadził je ksiądz Roman Tkacz ? dyrektor Biura Pielgrzymkowego Księży Pallotynów w Warszawie.

Tematyka rozważań rekolekcyjnych nawiązywała do twórczości Zbigniewa Herberta. Kaznodzieja, odwołując się do jego poezji, mówił o wartościach ciągle obecnych w naszym życiu, takich jak: miłość bliźniego, potrzeba poświęcenia i przebaczenia. Wspomniał również o przemijalności i konieczności godnego i świadomego życia, potrzebie naprawienia wyrządzonych krzywd, póki jest na to czas, bo jak pisał Herbert w jednym ze swoich utworów: ?Panie wiem, że dni moje są policzone, zostało ich niewiele. Tyle żebym zdążył jeszcze zebrać piasek, którym przykryją mi twarz.?

(04.04.09)