Zabezpieczenie majątkowe

Data publikacji 07.06.2011

Zakończyliśmy pierwszą edycję pięciodniowych warsztatów szkoleniowych z zakresu tymczasowego zajęcia mienia ruchomego i zabezpieczenia ...

Zabezpieczenie majątkowe Zakończyliśmy pierwszą edycję pięciodniowych warsztatów szkoleniowych z zakresu tymczasowego zajęcia mienia ruchomego i zabezpieczenia majątkowego odbyła się w dniach. Ich celem było przedstawienie kar i środków karnych o charakterze majątkowym, omówienie celów i warunków zabezpieczenia majątkowego i tymczasowego zajęcia mienia ruchomego, wskazanie przedmiotów im podlegających i sposoby ustalania składników majątkowych podejrzanych. Za szczególnie istotny efekt warsztatów należy uznać uświadomienie jego uczestnikom możliwości stosowania tymczasowego zajęcia mienia oraz zabezpieczenia majątkowego w większości postępowań. Równie ważne było wypracowanie sposobów ustalania składników majątkowych, przekazanych przez sprawców innym osobom oraz określenie możliwości zabezpieczania tych składników.

Zabezpieczenie majątkowe W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich Komend wojewódzkich Policji z nowotworzonych zespołów mających w swoich zadaniach odzyskiwanie mienia.

W charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele Urzędu Kontroli Skarbowej i Izby Skarbowej z Poznania, Prokuratury, Głównego Inspektoratu Informacji Finansowej, Komendy Głównej Policji oraz nauczyciele naszej Szkoły.

(03.04.09)