Nasz Mistrz

Data publikacji 07.06.2011

Instruktor Zakładu Taktyki i Technik Interwencji Szkoły - asp. sztab. Waldemar Lijewski zajął 3 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Europy ...

Nasz Mistrz Instruktor Zakładu Taktyki i Technik Interwencji Szkoły - asp. sztab. Waldemar Lijewski zajął 3 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu, zorganizowanych w Lizbonie. W zawodach brało udział 1500 zawodników z całego świata. Uczestnicy walczyli w 5-minutowych i 10-minutowych rundach w systemie pucharowym. Nasz Mistrz stanął na podium w kategorii ciężkiej wśród Niebieskich Pasów. Razem z nim w mistrzostwach wzięło udział wielu Polaków, którzy odnieśli równie imponujące wyniki, m.in. Przemysław Wojnowski (I miejsce w wadze super ciężkiej wśród Purpurowych Pasów), który prowadził swego czasu warsztaty w naszej Szkole.
Waldemar Lijewski trenował i trenuje z najlepszymi, przed lizbońskimi zawodami zdobył tytuł Wicemistrza Polski podczas IV Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Zgierzu.
Brazylijskie Jiu-Jitsu to styl walki, w którym wygrywa ten, kto sprowadzi przeciwnika na ziemię i zastosuje skuteczną dźwignię bądź duszenie. Uderzenia są niedozwolone. Dziś ten rodzaj sztuki walki cieszy się coraz większą popularnością.