Kultura jest cool

Data publikacji 07.06.2011

Marną opinie o kulturze ma ten, kto sądzi, że polega ona na zapamiętywaniu formułek, mawiał autor Małego Księcia Antoine de Saint - Exupéry.

Kultura jest cool Marną opinię o kulturze ma ten, kto sądzi, że polega ona na zapamiętywaniu formułek, mawiał autor Małego Księcia Antoine de Saint - Exupéry. I było w tym sporo racji, ponieważ kultura to przede wszystkim działanie. W Szkole w 2008 roku realizowano różnorodne formy działalności o charakterze kulturalno ? oświatowym. Przedsięwzięcia te adresowane były do kadry, pracowników i słuchaczy Szkoły. Uczestniczyli w nich także mieszkańcy Piły i powiatu pilskiego. Projekty kulturalne organizowano m.in. przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pile, Pilskim Domem Kultury, Muzeum Okręgowym im. Stanisława Staszica w Pile.

Kultura jest cool W omawianym okresie organizowano wykłady i prelekcje tematyczne, występy kabaretowe, koncerty i wieczory poezji. W działającej w Szkole Galerii Sztuki ?Akwarium? przygotowano 13 wystaw. Były to ekspozycje prac malarskich, fotograficznych, rękodzielniczych, grafiki, rysunku i karykatury. Obchodom Święta Policji w Szkole, towarzyszyło otwarcie szczególnej wystawy fotografii Na nieludzkiej ziemi. Charków, Katyń, Miednoje.

Kultura jest cool Swoją działalność kontynuował zespół ?Awans?. W minionym roku zespół zagrał 18 koncertów dla słuchaczy i mieszkańców Piły.

W grudniu 2008 roku Szkoła znalazła się wśród laureatów dorocznych nagród Starosty Pilskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury, otrzymując nagrodę za wprowadzanie innowacyjnych idei w upowszechnianiu kultury.

Kultura jest cool W 2008 roku Szkołę zwiedziło, zapoznając się z jej dorobkiem i szkoleniem policjantów, ponad 500 osób ? m. in. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgminnazjalnych oraz studenci.

Kultura jest cool Słuchacze ? wolontariusze odwiedzali w minionym roku pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, opiekując się podopiecznym placówki, oraz Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo ? Wychowawczą w Pile, Centrum Charytatywno - Opiekuńcze CARITAS w Pile Kultura jest cool oraz pilski Szpital Specjalistyczny, w którym, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, czytali bajki najmłodszym pacjentom. W ubiegłym roku słuchacze, podczas akcji organizowanych w Szkole przy współpracy z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz indywidualnych wizyt w pilskim punkcie krwiodawstwa, oddali honorowo 231 litrów krwi.

Kultura jest cool Za działalność wolontaryjną w styczniu 2008 roku, Szkoła otrzymała wyróżnienie ? zajęła III miejsce (z pośród 1000 zgłoszonych instytucji i osób) w ogólnopolskim konkursie Barwy Wolontariatu. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Galę transmitował program 2 TVP.

Kultura jest cool Aktywnym forum przekazu wiedzy o różnych aspektach działalności Szkoły i promocji jej wizerunku była strona internetowa, na której w 2008 roku opublikowano 288 materiałów informacyjnych. Kultura jest cool Dziennikarze mediów regionalnych i lokalnych byli zapraszani do udziału oraz informowani o przedsięwzięciach realizowanych w Szkole. Gazety (w wersji tradycyjnej i elektronicznej) oraz media elektroniczne publikowały materiały dotyczące działalności Szkoły.

Kultura jest cool Kultura jest cool Kultura jest cool Kultura jest cool

(23.01.09)