Pełna kultura

Data publikacji 14.06.2011

Szkoła Policji w Pile znalazła się wśród laureatów dorocznych nagród Starosty Pilskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, ...

Pełna kultura Szkoła Policji w Pile znalazła się wśród laureatów dorocznych nagród Starosty Pilskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Nagrodę otrzymaliśmy za wprowadzanie innowacyjnych idei w upowszechnianiu kultury. Z rąk Starosty odebrał ją Zastępca Komendanta Szkoły inspektor Witold Stanisław Majchrowicz.

W ramach działalności kulturalnej w Szkole odbywają się koncerty, wykłady, prelekcje, spotkania tematyczne, wieczorki poetyckie, dostępne nie tylko dla słuchaczy i kadry, ale również dla mieszkańców Piły i powiatu pilskiego.

Szkoła została uhonorowana także za działalność Galerii Sztuki AKWARIUM, w której w ostatnim czasie zorganizowano 25 wystaw. W Galerii prezentowane są prace twórców nie tylko ze środowiska policyjnego, lecz także artystów pilskich. Galeria zajmuje się promowaniem sztuki profesjonalnej oraz twórczości amatorskiej, w tym prac słuchaczy i kadry Szkoły oraz uczniów szkół, z którymi współpracujemy, np. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, w którym są klasy o profilu policyjnym.

W Szkole działa też zespół AWANS złożony z uzdolnionych muzycznie policjantów - słuchaczy Szkoły. ?Śpiewający policjanci? występowali m.in. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas 17. Wielkanocnych Spotkań Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowanych przez Centrum Charytatywno - Opiekuńcze CARITAS, w trakcie Dnia Rodzicielstwa Zastępczego ? imprezy przygotowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile oraz podczas III Marszu Zdrowia .

Rozpoczęliśmy 2008 rok zdobywając III nagrodę w ogólnopolskim konkursie Barwy Wolontariatu (W wolontariacie jesteśmy na podium), kończąc go mamy także powody do satysfakcji.

Pełna kultura Pełna kultura Pełna kultura Pełna kultura

(10.12.08)