Czy tak wyglądał Kopernik?

Data publikacji 14.06.2011

W ostatnich dniach gościliśmy podinsp. Dariusza Zajdla, eksperta badań antroposkopijnych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP. Słuchaczom kursów ...

Czy tak wyglądał Kopernik? W ostatnich dniach gościliśmy podinsp. Dariusza Zajdla, eksperta badań antroposkopijnych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP. Słuchaczom kursów specjalistycznych zaprezentował zakres i możliwości ekspertyz identyfikacyjno-porównawczych związanych z identyfikacją osób i nieznanych zwłok, ofiar katastrof, na podstawie zdjęć fotograficznych oraz zapisu wideo.

W ramach spotkania koła kryminalistycznego, słuchacze uczestniczyli w niezwykle ciekawym spotkaniu, podczas którego podinsp. D. Zajdel opowiedział o tym wszystkim, czym zajmują się, tak rzadko spotykani w naszej codziennej służbie, eksperci kryminalistyki. Na własne oczy zobaczyliśmy, jak tworzy się portrety pamięciowe aktualne, jak i z użyciem progresji wiekowej oraz jak odtwarza się wygląd zaginionych osób lub rzeczy.

Specjalne miejsce w pracy goszczącego u nas eksperta zajmuje jednak, słynny już na całą Polskę, zrekonstruowany wizerunek głowy Mikołaja Kopernika. Badania przeprowadzane były na podstawie czaszki astronoma.

Czy tak wyglądał Kopernik? Czy tak wyglądał Kopernik? Czy tak wyglądał Kopernik? Czy tak wyglądał Kopernik?

(26.11.08)

Powrót na górę strony