Nie ma dymu?

Data publikacji 14.06.2011

Budynek, w którym mieści się Szkoła jest potężnym gmachem o kubaturze 80 221 m3. Zbudowany został na planie ósemki - z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami, plątaniną korytarzy, schodów, ...

Nie ma dymu? Budynek, w którym mieści się Szkoła jest potężnym gmachem o kubaturze 80 221 m3. Zbudowany został na planie ósemki - z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami, plątaniną korytarzy, schodów, mnóstwem pomieszczeń, setkami okien i drzwi. Codziennie może przebywać w nim koło 1000 osób, większość z nich nawet całą dobę, dlatego sprawą niezwykle istotną jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa. Z tego właśnie powodu odbyły się ćwiczenia sprawdzające organizację i sprawność ewakuacji ludzi z tego największego budynku pilskiej Szkoły Policji.

Nie ma dymu? Zaczęło się od kłębów dymu wydobywających się jednego z korytarzy, zauważonych przez słuchacza Szkoły. Dzięki takim ćwiczeniom, można sprawdzić w praktyce skuteczność systemu przekazywania informacji o zagrożeniu, bada ludzkie reakcje, weryfikuje i doskonali procedury ewakuacji i koordynacji działań w sytuacji zagrożenia.

Cała akcja przebiegła sprawnie i spokojnie, wszystkie algorytmy postępowania zostały zachowane. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, ale dobrze jest znać przepisy i procedury, które w sytuacji zagrożenia mogą decydować o naszym bezpieczeństwie. Wiadomo, nie ma dymu bez ognia.

Nie ma dymu? Nie ma dymu? Nie ma dymu? Nie ma dymu?

(15.10.08)