Bezpieczna droga do przedszkola

Data publikacji 14.06.2011

Współczesna rzeczywistość komunikacyjno-drogowa stwarza w coraz większym zakresie zagrożenia dla bezpieczeństwa dzieci. Wciąż wzrasta liczba wypadków drogowych, w których poszkodowanymi są dzieci.

Bezpieczna droga do przedszkola Współczesna rzeczywistość komunikacyjno-drogowa stwarza w coraz większym zakresie zagrożenia dla bezpieczeństwa dzieci. Wciąż wzrasta liczba wypadków drogowych, w których poszkodowanymi są dzieci. Z tego względu po raz kolejny wykładowcy Szkoły Policji w Pile spotkali się z dziećmi z Przedszkola Niepublicznego ?Caritas? nr 1 w Pile.

Bezpieczna droga do przedszkola W ramach wspólnej zabawy, dzieci uczyły się prawidłowego poruszania się po drodze, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawania i nazywania znaków drogowych. Tak jak zwykle, wykładowcy wręczyli dzieciom znaczki odblaskowe i razem z nimi zaśpiewali piosenkę o kolorowych znakach drogowych.

Jeżeli o zasadach ruchu drogowego będziemy mówić przez cały rok szkolny, to z pewnością wpłynie to na bezpieczeństwo dzieci i co najważniejsze ? zmniejszenie wypadków z ich udziałem.

Bezpieczna droga do przedszkola Bezpieczna droga do przedszkola Bezpieczna droga do przedszkola Bezpieczna droga do przedszkola

(10.10.08)