Abecadło

Data publikacji 14.06.2011

Dzisiejszy dzień to początek szkolenia podstawowego dla 180 słuchaczy i słuchaczek z województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Prawie siedmiomiesięczny pobyt w Szkole spędzą na zgłębianiu ...

Abecadło Dzisiejszy dzień to początek szkolenia podstawowego dla 180 słuchaczy i słuchaczek z województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Prawie siedmiomiesięczny pobyt w Szkole spędzą na zgłębianiu tajników ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego, podejmowania interwencji, poszukiwania osób i rzeczy oraz ujawniania sprawców przestępstw, pełnienia służby w konwojach i pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, ujawniania sprawców wykroczeń i prowadzenia czynności w sprawach o wykroczenia. Brzmi skomplikowanie i bardzo poważnie, ale tak naprawdę to policyjne abecadło, przygotowujące adeptów policyjnej sztuki do pełnienia służby na podstawowych stanowiskach. I wcale nie jest takie trudne.

Abecadło Abecadło Abecadło Abecadło

(07.10.08)