Profilaktyka narkotykowa

Data publikacji 14.06.2011

Wykładowcy Szkoły Policji w Pile od kilku lat prowadzą działalność profilaktyczną z zakresu przeciwdziałania narkomanii w szkołach na terenie powiatu pilskiego. Spotkania te cieszą się dużym ...

Profilaktyka narkotykowa Wykładowcy Szkoły Policji w Pile od kilku lat prowadzą działalność profilaktyczną z zakresu przeciwdziałania narkomanii w szkołach na terenie powiatu pilskiego. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem, a w gronie uczestników, oprócz uczniów, na prelekcjach pojawiają się również nauczyciele. Zwiększająca się frekwencja na spotkaniach świadczyć może o rosnącej świadomości zagrożenia problemem.

Profilaktyka narkotykowa W miniony poniedziałek w Zespole Szkół Technicznych w Jastrowiu, wykładowcy Zakładu Taktyki i Techniki Kryminalistycznej naszej Szkoły przeprowadzili cykl szkoleń adresowany do uczniów oraz nauczycieli i przedstawicieli instytucji zajmujących się wspomnianą problematyką. W trakcie spotkań uczniowie poznali podstawowe zagrożenia wynikające z używania środków psychoaktywnych, zakres odpowiedzialności karnej za ich zażywanie oraz posiadanie. Wiele pytań, jakie pojawiły się ze strony uczniów, dotyczyło tematyki karalności. Profilaktyka narkotykowa Okazało się bowiem, że wielu z nich nie miało świadomości, iż posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyku skutkuje odpowiedzialnością karną.

W opinii nauczycieli i zaproszonych osób oraz samych uczniów spotkania takie są potrzebne, ponieważ z jednej strony w ewidentny sposób wskazują na samą szkodliwość zażywania środków odurzających, z drugiej zaś informują o kwestiach prawnych związanych z ich posiadaniem czy też zażywaniem.

(03.10.08)