Bilans praktyk w jednostkach terenowych

Data publikacji 14.06.2011

We wrześniu br. kolejna grupa słuchaczy Szkoły Policji w Pile rozpoczęła praktyki zawodowe w jednostkach terenowych Policji. Zdobytą podczas szkolenia wiedzę teoretyczną policjanci ...

Bilans praktyk w jednostkach terenowych We wrześniu br. kolejna grupa słuchaczy Szkoły Policji w Pile rozpoczęła praktyki zawodowe w jednostkach terenowych Policji. Zdobytą podczas szkolenia wiedzę teoretyczną policjanci mieli okazję wykorzystać w praktyce, podczas autentycznych działań w Komendach Powiatowych w Pile, Wałczu, Szczecinku i Złotowie. Podczas dwóch tygodni praktyk, na ulicach miast pojawiło się w sumie 314 policjantów.

Obecność policjantów nie ograniczała się jednak tylko do patrolowania ulic w wyznaczonych rejonach. Policjanci kontrolowali zabezpieczenie obiektów, zabezpieczali miejsca zdarzeń, legitymowali i sprawdzali osoby, ujawniali sprawców przestępstw i wykroczeń. Wymiernym efektem tych działań, we współpracy z miejscowymi policjantami, było zatrzymanie czterech poszukiwanych osób, nietrzeźwego rowerzysty, mężczyzny posiadającego narkotyki oraz dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju.

Po raz kolejny okazało się, że policyjne praktyki odbyły się z korzyścią dla lokalnych społeczności, jak i samych słuchaczy, którzy zdobyli nowe doświadczenia.

Bilans praktyk w jednostkach terenowych Bilans praktyk w jednostkach terenowych Bilans praktyk w jednostkach terenowych Bilans praktyk w jednostkach terenowych

(02.10.08)