Częstochowa 2008

Data publikacji 14.06.2011

W niedzielę 28 września 2008 roku, w samo południe, przy murach częstochowskiej katedry Świętej Rodziny Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk przywitał uczestników ...

Częstochowa 2008 W niedzielę 28 września 2008 roku, w samo południe, przy murach częstochowskiej katedry Świętej Rodziny Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk przywitał uczestników VII Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego.

Przy dźwiękach orkiestry, poczty sztandarowe i pielgrzymi wyruszyli w kierunku jasnogórskiego klasztoru. Po drodze złożono kwiaty przy pomniku księdza Jerzego Popiełuszki oraz przy pomniku Nieznanego Żołnierza.

Na jasnogórskich Błoniach odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji środowiska policyjnego koncelebrowana przez 36 policyjnych kapelanów pod przewodnictwem Wikariusza Generalnego Biskupa Polowego. W intencji pilskich policjantów i Szkoły Policji modlił się nasz kapelan ks. Władysław Nowicki.

W tym ważnym wydarzeniu brali też udział słuchacze, kadra i pracownicy Szkoły. Ostatnim akcentem tegorocznych uroczystości było złożenie kwiatów i powierzenie Aktu Zawierzenia Policji Polskiej przed tablicą ?Gloria Victis? upamiętniającą śmierć 13 tysięcy polskich policjantów zamordowanych na ?Nieludzkiej Ziemi?.

Częstochowa 2008 Częstochowa 2008 Częstochowa 2008 Częstochowa 2008

(30.09.08)