Wieści z frontu

Data publikacji 14.06.2011

Szkoła jest areną zaciekłych walk, które ustają jeden dzień w tygodniu. W pocie czoła i obłokach kurzu, wśród zgiełku i huku trwa nieustanne natarcie. Przeciwnik powoli i z oporem, jednak nieustannie cofa się.

Wieści z frontu Szkoła jest areną zaciekłych walk, które ustają jeden dzień w tygodniu. W pocie czoła i obłokach kurzu, wśród zgiełku i huku trwa nieustanne natarcie. Przeciwnik powoli i z oporem, jednak nieustannie cofa się. Mowa o? froncie robót remontowych.

Płyną lata, zmieniają się programy, kursy i nauczyciele, kolejne roczniki rozpoczynają i kończą szkolenie. Natomiast budynek Szkoły trwa od 80 lat?

Aby pozwolić mu funkcjonować kolejne dziesiątki lat z jednej strony, z drugiej zaś zapewnić kadrze i słuchaczom odpowiednie warunki, należy dołożyć nie lada wysiłku, tym bardziej, że szkoły policyjne nie mają wakacji, w trakcie których można prowadzić prace remontowe. Obecne prace to modernizacja kuchni i stołówki, remont strzelnicy krytej oraz remont jednej z kompanii. Ewenementem jest renowacja istniejącego od 80 lat (!) szybu windowego i montaż dźwigu osobowego. A to nie koniec tegorocznych planów. Czeka nas jeszcze remont strzelnicy odkrytej oraz adaptacja poddasza głównego budynku Szkoły.

Wieści z frontu Wieści z frontu Wieści z frontu Wieści z frontu

(30.09.08)