Skuteczni w działaniu

Data publikacji 14.06.2011

Patrole policyjne są jednym z elementów nauki policyjnego rzemiosła. Młodzi adepci sztuki policyjnej weryfikują w ten sposób swoją wiedzę zdobytą w trakcie kursu podstawowego z działaniami praktycznymi.

Skuteczni w działaniu Patrole policyjne są jednym z elementów nauki policyjnego rzemiosła. Młodzi adepci sztuki policyjnej weryfikują w ten sposób swoją wiedzę zdobytą w trakcie kursu podstawowego z działaniami praktycznymi. Od niedawna słuchacze kompanii I rozpoczęli, w ramach szkolenia, praktyki w jednostkach terenowych współpracujących z naszą Szkołą, tj. w KPP w Pile, Złotowie, Szczecinku i Wałczu. Legitymują, zatrzymują, dokonują kontroli osobistej i reagują na wszelkie naruszenia prawa.

Obecność policjantów - słuchaczy jest życzliwie przyjmowana przez mieszkańców tych miejscowości, a jednym z efektów ich ostatnich działań było zatrzymanie na terenie Wałcza, wspólnie z wałeckimi policjantami, czterech mężczyzn poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Wałczu.

(29.09.08)