Pożegnanie lata

Data publikacji 14.06.2011

Pragnąc zatrzymać, choć na chwilę, jasne promyki tej najcieplejszej z pór roku, w szkolnej Galerii Sztuki AKWARIUM, otwarto nową wystawę zatytułowaną ?Pożegnanie lata?. Podczas wernisażu, ...

Pożegnanie lata Pragnąc zatrzymać, choć na chwilę, jasne promyki tej najcieplejszej z pór roku, w szkolnej Galerii Sztuki AKWARIUM, otwarto nową wystawę zatytułowaną ?Pożegnanie lata?. Podczas wernisażu, w którym udział wzięli zaproszeni goście, kadra i komendanci Szkoły, swoje prace zaprezentowała znana w Pile nauczycielka i malarka pani Bogusława Różańska. Autorka pokazała olejne i pastelowe pejzaże, tylko jej znanych miejsc w barwach wiosny, lata, jesieni i zimy oraz kilka abstrakcji.

Pożegnanie lata Bogusława Różańska jest nauczycielką plastyki w Zespole Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile i Wiceprezesem Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie oraz Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Uczestniczyła w wielu plenerach i warsztatach malarskich. Pracowała jako instruktor plastyk w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile, gdzie prowadziła zajęcia plastyczne m.in. z przyszłymi oficerami. Projektowała scenografię do wielu gali, uroczystości i przedstawień. Jej prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerskich w Polsce i za granicą. Wystawę, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy, zorganizowano przy współudziale szkolnej biblioteki.

Pożegnanie lata Pożegnanie lata Pożegnanie lata Pożegnanie lata

(12.09.08)