Było uroczyście

Data publikacji 14.06.2011

Z udziałem I Zastępcy Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Arkadiusza Pawełczyka, 11 września odbyła się uroczystość objęcia stanowiska Komendanta Szkoły Policji w Pile przez mł. insp. Jerzego Powieckiego, ...

Było uroczyście Z udziałem I Zastępcy Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Arkadiusza Pawełczyka, 11 września odbyła się uroczystość objęcia stanowiska Komendanta Szkoły Policji w Pile przez mł. insp. Jerzego Powieckiego, którego Komendant Główny Policji mianował na to stanowisko z dniem 1 września.

Nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk, zwracając się do uczestniczących w uroczystości - kadry i słuchaczy Szkoły - złożył mł. insp. Powieckiemu gratulacje oraz życzenia sukcesów w służbie na nowym stanowisku. Podziękował także Zastępcy Komendanta Szkoły - insp. Witoldowi St. Majchrowiczowi, który do 31 sierpnia pełnił obowiązki Komendanta.

I Zastępca Komendanta Głównego Policji mówił w swoim wystąpieniu również m. in. o sytuacji szkolnictwa policyjnego, kierunkach rozwoju pilskiej Szkoły Policji i potrzebie jej powrotu do tradycji placówki kształcącej głównie policjantów służby kryminalnej.

Mł. insp. Jerzy Powiecki jest doświadczonym policjantem, związanym przez większą część swojej - prawie trzydziestoletniej - służby z pionem kryminalnym. Był m. in. komendantem komisariatu Policji, naczelnikiem Wydziału w Opolu Biura dw. z Przestępczością Zorganizowaną KGP oraz naczelnikiem Wydziału w Opolu Centralnego Biura Śledczego. Przed objęciem stanowiska Komendanta Szkoły Policji w Pile pełnił funkcję dyrektora Instytutu Służb Zwalczających Przestępczość Kryminalną w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Było uroczyście Było uroczyście Było uroczyście Było uroczyście

(11.09.08)