Owocna współpraca

Data publikacji 14.06.2011

Już po raz kolejny gościliśmy w murach naszej Szkoły przedstawicieli Centrum Szkolenia Straży Granicznej z Koszalina. Tym razem z wykładem dotyczącym handlu ludźmi, skierowanym do słuchaczy ...

Owocna współpraca Już po raz kolejny gościliśmy w murach naszej Szkoły przedstawicieli Centrum Szkolenia Straży Granicznej z Koszalina. Tym razem z wykładem dotyczącym handlu ludźmi, skierowanym do słuchaczy kursu specjalistycznego, przyjechała pani kapitan Agnieszka Szmulew-Ziółkowska.

Zjawisko handlu ludźmi istnieje od zawsze. Jednak funkcjonowanie tego procederu w czasach powszechnie akceptowanego systemu praw człowieka, w państwach szczycących się ustrojem demokratycznym z rozwiniętym system praw jednostki wymaga istotnego wysiłku, skierowanego na wykrywanie i ściganie takich przestępstw. Zaczynamy więc od kształtowania wiedzy i umiejętności w tym zakresie od samych początków szkolenia. Z tego samego powodu korzystamy z każdej możliwości współpracy ze specjalistami w poszczególnych dziedzinach, tym bardziej, że tylko wspólny wysiłek wszystkich podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego może przynieść oczekiwany skutek.

Owocna współpraca Owocna współpraca Owocna współpraca

(10.09.08)