Już za rok matura

Data publikacji 14.06.2011

Doczekaliśmy się maturalnych klas o profilu policyjnym! Uczniowie z klas III c i III b Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w bieżącym roku szkolnym będą już za kilka ...

Już za rok matura Doczekaliśmy się maturalnych klas o profilu policyjnym! Uczniowie z klas III c i III b Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w bieżącym roku szkolnym będą już za kilka miesięcy zdawać egzamin dojrzałości.

Zgodnie z programem nauczania w klasach trzecich, wiele godzin lekcyjnych przeznaczonych jest na przybliżenie praktycznych aspektów służby policyjnej, m.in. zapoznanie ze sprzętem i uzbrojeniem znajdującym się w dyspozycji Policji, jak i używanym w przeszłości.

Przyszli maturzyści mogli dziś zasmakować tego swoistego powiewu historii. Oprócz pokazu współcześnie używanego sprzętu, mogli przejechać się także Starem 200 służącym do przewozu funkcjonariuszy oraz zobaczyć samochód Hydromil II, czyli policyjną ?polewaczkę?. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, o czym świadczy liczba pytań kierowanych do policjantów uczestniczących w pokazach.

Już za rok matura Już za rok matura Już za rok matura Już za rok matura

(09.09.08)