Badanie broni palnej

Data publikacji 14.06.2011

W miniony poniedziałek w Zakładzie Taktyki i Techniki Kryminalistycznej Szkoły Policji w Pile gościliśmy nadkom. Stanisława Gogojewicza - eksperta Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu, ...

Badanie broni palnej W miniony poniedziałek w Zakładzie Taktyki i Techniki Kryminalistycznej Szkoły Policji w Pile gościliśmy nadkom. Stanisława Gogojewicza - eksperta Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu, biegłego sądowego w dziedzinie badań broni palnej i balistyki. Była to kontynuacja organizowanych wcześniej wykładów poświęconych metodom i możliwościom badawczym badań broni i balistyki, które skierowane są do słuchaczy kursów specjalistycznych.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z ciekawymi, często nietypowymi, zabezpieczonymi w laboratorium jako materiał poglądowy, egzemplarzami broni. Ekspert zwrócił uwagę na zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać dokonując zabezpieczenia broni oraz na charakterystyczne cechy tych przedmiotów, które swoim wyglądem nie przypominają niekiedy typowej broni, chociaż posiadają zdolność rażenia z różnych odległości.

W godzinach popołudniowych nasz Gość spotkał się w ramach warsztatów z członkami Koła Kryminalistycznego.

Badanie broni palnej Badanie broni palnej Badanie broni palnej Badanie broni palnej

(09.09.08)