Rhythm & blues

Data publikacji 14.06.2011

? i nie mamy na myśli przodka rock and roll?a. Rytm życia policyjnych szkół od poniedziałku do piątku określają zajęcia dydaktyczne. Soboty i niedziele wyglądają odrobinę inaczej, co nie znaczy, że szkoły usypiają.

Rhythm ? i nie mamy na myśli przodka rock and roll?a. Rytm życia policyjnych szkół od poniedziałku do piątku określają zajęcia dydaktyczne. Soboty i niedziele wyglądają odrobinę inaczej, co nie znaczy, że szkoły usypiają. Od wczesnych godzin rannych przed szkołami widać grupki młodych kobiet i mężczyzn, którzy bardzo chcą zostać blues, czyli przywdziać w przyszłości niebieski policyjny mundur.

Zaczyna się etap szkolny postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do służby w Policji. Aby wszystko odbyło się zgodnie z przyjętą procedurą, przebiegowi poszczególnych etapów przyglądać się może obserwator z Wydziału Doboru Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji. Tak też było i tym razem.

Rhythm Procedura przyjęcia do służby w Policji składa się z szeregu elementów, między innymi rozmowy wstępnej, testu psychologicznego, wywiadu zorganizowanego oraz badania przez komisję lekarską. Oprócz tego w szkołach policyjnych kandydaci przechodzą dwie próby ? test wiedzy oraz ocenę sprawności fizycznej. To właśnie nasze zadanie na weekend. W pierwszej kolejności test wiedzy, który sprawdza znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem administracji publicznej, w tym Policji oraz bezpieczeństwa publicznego. Po udzieleniu odpowiedzi na 40 pytań chwila przerwy i coś dla ciała ? pokonanie toru przeszkód, czyli ocena sprawności fizycznej.

Po spełnieniu pozostałych warunków niedługo pojawią w szkołach ponownie, z tym, że? będą się koncentrować na dniach od poniedziałku do piątku.

Rhythm Rhythm Rhythm Rhythm

(08.07.08)