Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie rozegrane

Data publikacji 14.06.2011

Paweł Pietraschke ze Szkoły Policji w Słupsku wygrał Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie o Puchar Komendanta Głównego Policji, zorganizowane przez Stowarzyszenie Biegów Ulicznych i Szkołę Policji w Pile.

Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie rozegrane Paweł Pietraschke ze Szkoły Policji w Słupsku wygrał Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie o Puchar Komendanta Głównego Policji, zorganizowane przez Stowarzyszenie Biegów Ulicznych i Szkołę Policji w Pile. To już piąta edycja policyjnej imprezy biegowej, która od tego roku została objęta patronatem Komendanta Głównego Policji.

Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie rozegrane Współzawodnictwo policjantów jest częścią największych polskich zawodów w półmaratonie - XVIII Międzynarodowego Półmaratonu Philips?a, który od 2000 roku jest także Mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie.

Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie rozegrane Historia imprez biegowych w Pile sięga lat 1991 -1999, kiedy zawodnicy zmagali się na dystansie 15 km. Od 2000 r. obowiązuje dystans półmaratonu, czyli 21,097 km.

W tegorocznej edycji udział wzięło 1396 biegaczy, m.in. z: Australii, Belgii, Bułgarii, Etiopii, Finlandii, Francji, Holandii, Kenii, Niemiec, Nigerii, Polski, Słowacji, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwecji, Tanzanii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, w tym 90 policjantów (84 mężczyzn i 6 kobiet).

W klasyfikacji policjantów czołowe miejsca zajęli:

Mężczyźni:

1. Paweł Pietraschke ? SP Słupsk(01:10:52)
  2. Dariusz Guzowski ? SP Słupsk (01:14:27)
  3. Adam Thiel ? SP Słupsk (01:14:37)
  Kobiety:

1. Aleksandra Saraceń ? KRP Warszawa VII (01:39:43)
  2. Beata Nienadowska ? KMP Elbląg (01:41:48)
  3. Katarzyna Pażdzior ? KWP Wrocław (01:50:21)

Szkołę Policji w Pile reprezentowali:

1. Roman Powolny (01:38:44)
  2. Bolesław Pertek (01:41:00)
  3. Mateusz Pałys (01:41:13)

Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie rozegrane Puchary oraz nagrody najlepszym policyjnym biegaczom wręczył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Wojciech Olbryś, Komendant Szkoły Policji w Pile mł. insp. Jerzy Powiecki oraz Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Witold St. Majchrowicz. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali upominki oraz pamiątkowe medale z podobizną Michała Wójcika, medalisty Mistrzostw Polski w maratonie, Mistrza Europy Weteranów w maratonie, trener kadry polskich maratończyków.

Wszystkim biegaczom biorącym udział w półmaratonie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(07.09.08)