Meandry kryminalistyki II

Data publikacji 14.06.2011

Meandry kryminalistyki II Niespełna rok upłynął od momentu zorganizowania pierwszego konkursu wiedzy kryminalistycznej pod nazwą "Meandry kryminalistyki". W czwartkowe popołudnie przyszedł czas na jego nową edycję.
Pięć trzyosobowych zespołów, rekrutujących się ze słuchaczy kursów specjalistycznych sprawdziło swoje siły w sześciu pasjonujących konkurencjach. Konkurencje obejmowały wiedzę i umiejętności z zakresu kryminalistyki. Zawodnicy musieli się zmierzyć m.in. z zabezpieczeniem śladów linii papilarnych, pisaniem planów czynności wykrywczych czy też sporządzaniem rysopisów znanych osób.
Zwyciężył zespół reprezentujący pluton 3 kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących czynności operacyjno-rozpoznawcze z kompanii 5. Drugie miejsce zdobyła drużyna kompanii 2 kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących czynności operacyjno-rozpoznawcze, natomiast na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci plutonu 2 kursu specjalistycznego dla policjantów prowadzących postępowania przygotowawcze z kompanii 5.
Meandry kryminalistyki II Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane m.in. przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów wręczyli: Komendant Szkoły Policji w Pile mł. insp. Jerzy Powiecki oraz Z-ca Komendanta insp. Witold St. Majchrowicz.
Konkurs uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego AWANS, a gratulacjom i słowom podziwu nie było końca.

Meandry kryminalistyki II Meandry kryminalistyki II Meandry kryminalistyki II Meandry kryminalistyki II

(05.09.08)