Ze szkicownika Marka Szymańskiego

Data publikacji 14.06.2011

Szkolna biblioteka gości kolejną wystawę. Tym razem jest to ekspozycja pt. ?Szkoła Policji w Pile w grafikach Marka Szymańskiego?.

Ze szkicownika Marka Szymańskiego Szkolna biblioteka gości kolejną wystawę. Tym razem jest to ekspozycja pt. ?Szkoła Policji w Pile w grafikach Marka Szymańskiego?.

Twórca kolekcji urodził się w Radomsku w 1953 roku. Jest dziennikarzem, grafikiem, rysownikiem, a także wydawcą. Artysta współpracował z kilkoma gazetami regionalnymi, publikując m.in. grafikę i rysunek humorystyczny. Jest autorem wystawy w Muzeum Regionalnym w Radomsku, ilustrującej dawną architekturę miasta oraz prezentacji ?Osady leśne Nadleśnictwa Radomsko?. W jego dorobku znajdują się również albumy: ?Radomsko w grafice? i ? Powiat radomszczański w grafice?.

Ze szkicownika Marka Szymańskiego Materiałem źródłowym, na którym oparł swoją pracę Marek Szymański były zdjęcia Włodzimierza Chamczyka ze szkolnego studia telewizji dydaktycznej.

Organizacja wystawy nie byłaby możliwa bez wsparcia pani Joanny Będkowskiej, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu oraz starań Ewy Kryszewskiej-Rzanny, Bereniki Piękoś-Neimann, Jolanty Fornal, Anny Adamczyk-Śliwińskiej i Agaty Madaj-Bukowskiej (pomysłodawczyni wystawy) ? pracownic biblioteki Szkoły Policji w Pile.

Wszystkich chętnych do obejrzenia grafik autorstwa Marka Szymańskiego zapraszamy do szkolnej biblioteki w godzinach jej otwarcia, tj. od 7.30 do 21.00.

Ze szkicownika Marka Szymańskiego Ze szkicownika Marka Szymańskiego Ze szkicownika Marka Szymańskiego Ze szkicownika Marka Szymańskiego

(02.09.08)