Komputerowy rejestr wypożyczeń

Data publikacji 13.06.2011

Biblioteka Szkoły uruchomiła komputerowy rejestr wypożyczeń, ułatwiający monitorowanie zbiorów. Wszystkie książki zostały opatrzone kodem kreskowym, który jest odczytywany przez czytnik laserowy.

Komputerowy rejestr wypożyczeń Biblioteka Szkoły uruchomiła komputerowy rejestr wypożyczeń, ułatwiający monitorowanie zbiorów.

Wszystkie książki zostały opatrzone kodem kreskowym, który jest odczytywany przez czytnik laserowy. Nowa aplikacja daje szerokie możliwości. Monitoruje wypożyczenia, zwroty i przetrzymania oraz daje możliwość uzyskiwania danych statystycznych z dowolnego okresu czasu. Baza czytelników ma możliwość pełnej edycji danych, z uwzględnieniem ścieżek awansu oraz przepisaniem zarejestrowanego słuchacza do innego kursu.

Komputerowy rejestr wypożyczeń W ramach obsługi wypożyczalni, uruchomiono także stanowisko komputerowe umożliwiające przeglądanie zbiorów biblioteki, posługując się wyszukiwarką zaopatrzoną w indeksy, m.in.: tytułowy, autorski czy hasło przedmiotowe.

Komputerowy rejestr wypożyczeń W katalogu biblioteki można przeglądać wszystkie zbiory ale skrypty jawne, zastrzeżone i poufne nie są wypożyczane przez komputerowy moduł wypożyczalni.

Komputerowy rejestr wypożyczeń Dostępne jest również rezerwowanie i zamawianie książek, nawet chwilowo niedostępnych. Dane czytelnika zostają wówczas umieszczone w kolejce oczekujących na konkretną pozycję, dzięki czemu w momencie zwrotu, książka zostaje odłożona dla rezerwującej osoby.

W przyszłości katalog zbiorów biblioteki wraz z możliwością rezerwacji będzie dostępny w intranecie Szkoły.

(27.08.08)