Rozpoczęcie kursu

Data publikacji 13.06.2011

41 słuchaczy, w tym 16 kobiet z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego, rozpoczęło dziś szkolenie zawodowe podstawowe. Uroczystego otwarcia kursu dokonał ...

Rozpoczęcie kursu 41 słuchaczy, w tym 16 kobiet z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego, rozpoczęło dziś szkolenie zawodowe podstawowe. Uroczystego otwarcia kursu dokonał pełniący obowiązki Komendant Szkoły insp. Witold St. Majchrowicz.

Szkolenie trwające około siedmiu miesięcy rozpoczyna długotrwały proces edukacji policjantów i jest obowiązkowe dla każdego z nich. Program szkolenia to kompendium wiedzy i umiejętności uprawniających do wykonywania podstawowych czynności służbowych. W trakcie pobytu w Szkole słuchacze zapoznają się z podstawami prawa karnego oraz prawa wykroczeń, służby prewencyjnej, ruchu drogowego, psychologii, kryminalistyki, taktyki i techniki interwencji, a także nabędą umiejętność posługiwania się bronią palną i innymi środkami przymusu bezpośredniego.

Wszystkim życzymy wytrwałości i sukcesów.

Rozpoczęcie kursu Rozpoczęcie kursu Rozpoczęcie kursu Rozpoczęcie kursu

(05.08.08)