Bezpieczne zabytki

Data publikacji 13.06.2011

Problematyka zjawiska przestępczości związanej z dobrami kultury narodowej i działalnością sekt w Polsce była przedmiotem szkolenia przeprowadzonego przez ekspertów Biura Kryminalnego ...

Bezpieczne zabytki Problematyka zjawiska przestępczości związanej z dobrami kultury narodowej i działalnością sekt w Polsce była przedmiotem szkolenia przeprowadzonego przez ekspertów Bezpieczne zabytki Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji ? mł. insp. Mirosława Karpowicza oraz podkom. Andrzeja Mondrego. Wykład adresowany był do członków Koła Wiedzy Prawniczej PAREMIA, a także kadry dydaktycznej Szkoły i słuchaczy odbywających szkolenie na kursach specjalistycznych.

Bezpieczne zabytki Prelegenci przedstawili m.in. geografię przestępczych zagrożeń dla dóbr kultury narodowej, ich charakter, instytucje, z którymi współpracuje Policja wykrywając sprawców i chroniąc zabytki i dzieła sztuki. Wykład dotyczył również przestępstw popełnianych w związku z działalnością sekt w Polsce.

(30.07.08)