"Na nieludzkiej ziemi'

Data publikacji 13.06.2011

Z okazji Święta Policji w szkolnej Galerii AKWARIUM otwarto nową wystawę pt. "Na nieludzkiej ziemi. Charków, Katyń, Miednoje." Prezentowana ekspozycja składa się z barwnych fotografii, które ...

Na nieludzkiej ziemi Z okazji Święta Policji w szkolnej Galerii AKWARIUM otwarto nową wystawę pt. "Na nieludzkiej ziemi. Charków, Katyń, Miednoje." Prezentowana ekspozycja składa się z barwnych fotografii, które stanowią dokumentację ekshumacji przeprowadzonych w latach 1991 i 1995 na terenie zbiorowych mogił polskich oficerów także funkcjonariuszy Policji. Na zdjęciach uwiecznione zostały szczątki ludzkie, przedmioty osobiste oraz dokumenty będące własnością pomordowanych. Autorem prac jest Aleksander Załęski, który w 1991 roku, jako ekspert fotografii kryminalistycznej z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji był członkiem ekipy ekshumacyjnej.

Ta niezwykła wystawa - z wielką historią w tle - jest opowieścią o dramatycznych wydarzeniach, o cierpieniu zarówno indywidualnym i zbiorowym. To ważna lekcja dziejowej pamięci.

Na nieludzkiej ziemi Na nieludzkiej ziemi Na nieludzkiej ziemi ?Na nieludzkiej ziemi?
?Na nieludzkiej ziemi? ?Na nieludzkiej ziemi? ?Na nieludzkiej ziemi? ?Na nieludzkiej ziemi?

(28.07.08)