Krwawe Święto Policji

Data publikacji 13.06.2011

W okresie wakacyjnym stacje krwiodawstwa i krwiolecznictwa szczególnie odczuwają brak krwi, bowiem w tym czasie, z powodu sezonu urlopowego, znacznie mniej osób oddaje krew.

Krwawe Święto Policji W okresie wakacyjnym stacje krwiodawstwa i krwiolecznictwa szczególnie odczuwają brak krwi, bowiem w tym czasie, z powodu sezonu urlopowego, znacznie mniej osób oddaje krew. Słuchacze Szkoły połączyli obchody Święta Policji z akcją honorowego krwiodawstwa. W zbiórce tego najcenniejszego leku uczestniczyło 82 policjantów odbywających szkolenie na kursach podstawowych i kursach specjalistycznych. Podczas zbiórki słuchacze oddali 37 litrów krwi. To już kolejna, trzecia w tym roku, akcja honorowego oddawania krwi, zorganizowana w Szkole przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Poprzednie zbiórki zorganizowano na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi) oraz z okazji Dnia Dziecka. Od początku roku 229 krwiodawców w policyjnych mundurach oddało łącznie 104 litry krwi. Wśród nich są także policjanci, którzy postanowili zostać dawcami szpiku. Akcje honorowego krwiodawstwa są wspólną inicjatywą Samorządu Słuchaczy i działającego przy Szkole Klubu HDK PCK ?eRka?.

Krwawe Święto Policji Krwawe Święto Policji Krwawe Święto Policji Krwawe Święto Policji

(25.07.08)