24 lipca - nasze Święto

Data publikacji 13.06.2011

Policyjne Święto obchodzone jest w lipcu od 13 lat. Zostało ustanowione w rocznicę uchwalenia 24 lipca 1919 r. przez Sejm Ustawodawczy II Rzeczypospolitej ustawy o Policji Państwowej.

24 lipca - nasze Święto Policyjne Święto obchodzone jest w lipcu od 13 lat. Zostało ustanowione w rocznicę uchwalenia 24 lipca 1919 r. przez Sejm Ustawodawczy II Rzeczypospolitej ustawy o Policji Państwowej. Uroczyste obchody Święta odbyły się także w naszej Szkole. 24 lipca - nasze Święto Ten szczególny dla funkcjonariuszy dzień rozpoczął się porannym apelem, podczas którego p.o. Komendant Szkoły insp. Witold St. Majchrowicz złożył życzenia zawodowej i osobistej pomyślności wszystkim policjantom, pracownikom oraz słuchaczom Szkoły. Pod tablicą poświęconą pamięci policjantów poległych na służbie delegacje kierownictwa, kadry, pracowników i słuchaczy, emerytów policyjnych oraz związków zawodowych złożyły kwiaty.

24 lipca - nasze Święto W auli Szkoły odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem zaproszonych gości, m. im. Zastępcy Prezydenta Miasta Piły ? Pawła Dahlke, Wicestarosty Pilskiego Jana Marka Pikulika oraz przedstawicieli instytucji, z którymi na co dzień współpracujemy. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia, akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody.

24 lipca - nasze Święto Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył brązową odznaką ?Zasłużony Policjant? podinsp. Wojciecha Franczaka i asp.sztab. Janusza Trzynę oraz przyznał nagrodę pieniężną podinsp. Ryszardowi Łokietkowi. Komendant Główny Policji uhonorował nagrodą pieniężną nadkom. Wiolettę Pietrzyk. 23 policjantów otrzymało awans na wyższe stopnie policyjne. Uroczystość uatrakcyjnił występ zespołu szkolnego AWANS.

24 lipca - nasze Święto Oficjalne obchody zakończyło otwarcie wystawy Na nieludzkiej ziemi. Charków, Miednoje, Katyń. Ekspozycja składa się z barwnych fotografii, będących dokumentacją ekshumacji przeprowadzonych w latach 1991 i 1995 na terenie zbiorowych mogił polskich oficerów w Charkowie, Katyniu i Miednoje.

Obchody Święta zakończył turniej sportowo-rekreacyjny, w którym po zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce zajęła drużyna kadry Szkoły, drugie ? drużyna słuchaczy kursów podstawowych a miejsce trzecie ? drużyna słuchaczy kursów specjalistycznych.

24 lipca - nasze Święto 24 lipca - nasze Święto 24 lipca - nasze Święto 24 lipca - nasze Święto

(25.07.08)