Ekspert od narkotyków

Data publikacji 13.06.2011

Z inicjatywy Koła Wiedzy Prawniczej PAREMIA, gościliśmy w naszej Szkole eksperta Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji ...

Ekspert od narkotyków Z inicjatywy Koła Wiedzy Prawniczej PAREMIA, gościliśmy w naszej Szkole eksperta Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji kom. Wojciecha Szymborskiego, który przeprowadził szkolenia z zakresu zwalczania przestępczości narkotykowej. W szkoleniach uczestniczyła kadra Szkoły, słuchacze kursów specjalistycznych oraz członkowie Koła.

Tematyka szkolenia obejmowała między innymi: charakterystykę oraz likwidację nielegalnych laboratoriów wytwarzających środki kontrolowane ustawą oraz występujące zagrożenia podczas takich działań.

Ekspert od narkotyków Prowadzący szkolenie omówił i przedstawił stosowane przez przestępców sposoby utrudniające likwidację nielegalnych laboratoriów i zabezpieczanie materiału dowodowego. Zaprezentował też przenośne urządzenie służące do analizy i identyfikacji substancji chemicznych oraz kamerę termowizyjną wykorzystywaną podczas działań związanych z likwidacją nielegalnych laboratoriów.

Ekspert od narkotyków Ekspert od narkotyków Ekspert od narkotyków Ekspert od narkotyków

(18.07.08)