Nie święci garnki lepią

Data publikacji 13.06.2011

Rozwój policyjnych systemów informatycznych przeszedł długą drogę od archaicznego dzisiaj Zintegrowanego Systemu Informacyjnego Policji...

Nie święci garnki lepią Rozwój policyjnych systemów informatycznych przeszedł długą drogę od archaicznego dzisiaj Zintegrowanego Systemu Informacyjnego Policji, zbudowanego na w oparciu o bazę danych Fox+, do nowoczesnego Krajowego Systemu Informacyjnego Policji, który wykorzystuje narzędzia informatyczne firmy Oracle. Zupełnie nowego wymiaru nabrał on po wejściu Polski do strefy Schengen i uzyskaniu dostępu do Schengen Information System. Nowe możliwości w zakresie dostępu do danych gromadzonych w tych systemach to niezastąpiony oręż w walce z przestępczością, ale jednocześnie zobowiązanie i odpowiedzialność. Tym właśnie aspektom poświęcone było dzisiejsze szkolenie prowadzone w pilskiej Szkole przez przedstawicieli Biura Generalnego Inspektora Danych Osobowych, Biura Ochrony Informacji Niejawnych KGP, Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych KGP oraz Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Prezentacji zagadnień dotyczących bezpieczeństwa danych, w tym danych osobowych, gromadzonych przez Krajowy System Informatycznych, standardów obowiązujących w tym zakresie w Policji oraz roli poszczególnych podmiotów przysłuchiwało się 45 przedstawicieli jednostek z garnizonów lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Nie święci garnki lepią Nie święci garnki lepią Nie święci garnki lepią Nie święci garnki lepią

(09.07.08)