Kwalifikowana pierwsza pomoc

Data publikacji 13.06.2011

Rozpoczęliśmy kolejny cykl szkoleń z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych. W ciągu sześciu edycji kursu przeszkolonych zostanie 60 policjantów ...

Kwalifikowana pierwsza pomoc Rozpoczęliśmy kolejny cykl szkoleń z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych. W ciągu sześciu edycji kursu przeszkolonych zostanie 60 policjantów z terenu całego kraju, wykonujących zadania służbowe w warunkach specjalnych oraz zadania antyterrorystyczne.

Kwalifikowana pierwsza pomoc Zakres tematyczny szkolenia realizowany jest przez 5 dni szkoleniowych w ramach pięciu jednostek szkolnych. Z uwagi na efektywność stosowanych technik i założone cele dydaktyczne liczebność grup szkoleniowych nie przekracza 10 osób.

Kwalifikowana pierwsza pomoc Program szkolenia zawiera m.in. elementy postępowania ratowniczego na miejscu zdarzenia, resuscytacji krążeniowo-oddechowej według standardów i zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji, przygotowania poszkodowanego do ewakuacji i transportu oraz postępowania z rannym policjantem, w tym umiejętność ekspozycji ubioru specjalistycznego.

Zajęcia, prowadzone z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, ukierunkowane są na praktyczne doskonalenie umiejętności w oparciu o przygotowane wcześniej założenia oraz wypracowanie algorytmów postępowania z poszkodowanymi.

Kwalifikowana pierwsza pomoc Kwalifikowana pierwsza pomoc Kwalifikowana pierwsza pomoc Kwalifikowana pierwsza pomoc

(07.07.08)