Wizyta Profesora

Data publikacji 13.06.2011

Prof. dr hab. Bogusław Sygit złożył w piątkowe popołudnie wizytę w naszej Szkole. W trakcie spotkania z kadrą dydaktyczną Szkoły, przedstawił stan współczesnej kryminalistyki w Polsce ...

Wizyta Profesora Prof. dr hab. Bogusław Sygit złożył w piątkowe popołudnie wizytę w naszej Szkole. W trakcie spotkania z kadrą dydaktyczną Szkoły, przedstawił stan współczesnej kryminalistyki w Polsce oraz wskazał na postęp medycyny sądowej w zakresie badań DNA. Zachęcał także kadrę dydaktyczną do podwyższania kwalifikacji zawodowych i uczestnictwa w seminarium doktoranckim. Prof. B. Sygit obiecał utrzymywanie stałego kontaktu z kadrą.

Zastępca Komendanta Szkoły, dziękując Panu Profesorowi za wizytę, wręczył mu publikację z VI edycji sympozjum dot. prania pieniędzy w Polsce.

Prof. dr hab. Bogusław Sygit po ukończeniu studiów prawniczych przez ponad 20 lat był prokuratorem. W tym czasie pracował również w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Bydgoszczy i Instytucie Problematyki Przestępczości w Warszawie. Po rezygnacji z pracy w prokuraturze był pracownikiem naukowym w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, Wyższej Szkole Pedagogicznej oraz Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest profesorem zwyczajnym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Biznesu w Pile.

Jest autorem wielu opracowań z zakresu prawa karnego, kryminalistyki, kryminologii, medycyny sądowej, wiktymologii, prawa administracyjnego oraz historii prawa i ustroju.

Wizyta Profesora Wizyta Profesora Wizyta Profesora Wizyta Profesora

(04.07.08)