Paremia

Data publikacji 11.06.2011

1 lipca odbyło się spotkanie założycielskie Koła Wiedzy Prawniczej PAREMIA przy Szkole Policji w Pile. W trakcie spotkania przedstawiono ideę powstania Koła oraz założenia organizacyjne, ...

Paremia 1 lipca odbyło się spotkanie założycielskie Koła Wiedzy Prawniczej PAREMIA przy Szkole Policji w Pile.

Paremia W trakcie spotkania przedstawiono ideę powstania Koła oraz założenia organizacyjne, w tym min. udział w spotkaniach z przedstawicielami zawodów prawniczych, specjalistami z różnych dziedzin, w których mają zastosowanie aspekty prawne, udział w inscenizacji przewodu sadowego, a także w jawnych rozprawach sądowych oraz wiele innych ciekawych możliwości poszerzenia wiedzy z zakresu szeroko pojętej problematyki prawniczej.

Koło będzie realizowało swoje cele poprzez:

• regularne spotkania i dyskusje członków,
  • organizowanie wykładów, szkoleń, konferencji, sympozjów, warsztatów,
  • samodoskonalenie oraz propagowanie idei Koła w środowisku policyjnym,
  • analizę aktualnych problemów prawnych, społecznych oraz aktów prawnych,
  • kontakty z podobnymi organizacjami oraz środowiskami praktyków i teoretyków prawa (sędziowie, prokuratorzy, funkcjonariusze wydziałów dochodzeniowo ? śledczych Policji, wykładowcy szkół policyjnych).

Paremia Pomysłodawcami utworzenia Koła są podkom. Krzysztof Wielechowski oraz podkom. Zbigniew Wlazło. W spotkaniu udział wzięli słuchacze kursów podstawowych kompanii I, IV i VI.

Akces członkowski do Koła zgłosiło 133 młodych policjantów. Członkami Koła mogą zostać słuchacze, byli słuchacze Szkoły oraz osoby współpracujące ze Szkołą.

Paremia Paremia Paremia Paremia

(03.07.08)