Chwile w kadrze zapisane

Data publikacji 11.06.2011

Fotografia, podobnie jak kulinarne przysmaki kuchni włoskiej, jest dziełem natchnienia i chwili. Niedawno w szkolnej galerii otworzyliśmy nową wystawę fotograficzną prac post. Bartłomieja Bujaka i post. Pawła Kawko.

Chwile w kadrze zapisane Fotografia, podobnie jak kulinarne przysmaki kuchni włoskiej, jest dziełem natchnienia i chwili. Niedawno w szkolnej galerii otworzyliśmy nową wystawę fotograficzną prac post. Bartłomieja Bujaka i post. Pawła Kawko. Chwile w kadrze zapisane Dla obydwu młodych policjantów, fotografia jest właśnie chwilą, którą zapisują w czasie. Post. Bartłomiej Bujak pracuje w KWP we Wrocławiu. Fotografią ?zaraził się? od swojego taty, który przed laty podarował Mu pierwszy aparat. Nasz bohater, jest absolwentem sławnego wrocławskiego Liceum Plastycznego im. Stanisława Kopystyńskiego ? szkoły, którą ukończył też ?malujący Policjant? - post. Łukasz Ojak.

Chwile w kadrze zapisane Post. B. Bujak posiada w sobie ogromną potrzebę poznawania świata, co zresztą stara się realizować i pokazywać w swoich pracach z różnych zakątków Polski i Europy. Ukazuje w nich piękną architekturę, zabytki, ale także ludzi oraz ich życie codzienne. Swoje artystyczne wykształcenie wykorzystuje także pomagając przy renowacji mebli, które pod jego wpływem zmieniają się w dzieła sztuki. Oprócz tego post. Bujak dobrze włada językiem angielskim. Lubi pływać (i być może stąd jego marzenie o posiadaniu własnego jachtu) i strzelać z broni palnej, o której wiele czyta. Pasjonuje go niemiecka broń i sprzęt wojskowy pochodzący z okresu drugiej wojny światowej. Zamiłowanie do balistyki z pewnością przyda się post. Bujakowi w szeregach Policji, do której wstąpił z uwagi na chęć pracy z ludźmi.

Chwile w kadrze zapisane Z kolei jego kolega z kompanii ? post. Paweł Kawko z KPP w Świdnicy, ma także artystyczna duszę. Ukończył (dwukrotnie zdobywając stypendium) III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej ? Curie w Świdnicy. Często, razem z przyjaciółmi ze szkolnej ławki, uczestniczy w plenerach artystycznych. Post. Kawko zdecydował się na służbę w Policji, ponieważ jest ona różnorodna, codziennie daje możliwość sprawdzenia się w różnych sytuacjach. To praca z ?dreszczykiem emocji?. Z uwagi na to, że zawsze pociągała go biologia, w przyszłości chciałaby zostać technikiem kryminalistycznym. Chwile w kadrze zapisane Oprócz tego post. Kawko, interesuje się lekkoatletyką, dużo biega i często można Go spotkać podczas ćwiczeń w szkolnym parku wraz z kolegami. Pasjonuje Go też strzelectwo sportowe, w którym odniósł kilka indywidualnych sukcesów. Kiedyś wyczynowo jeździł na rowerze. Interesuje się także zgłębianiem tajemnic grafiki komputerowej. Najchętniej odpoczywa wędkując i podziwiając piękno przyrody, ponieważ wędkarstwo, podobnie jak fotografia, wymaga cierpliwości i wyczucia chwili.

Chwile w kadrze zapisane Chwile w kadrze zapisane Chwile w kadrze zapisane Chwile w kadrze zapisane

(03.07.08)