Słuchacze w jednostce Policji

Data publikacji 11.06.2011

Jednym z istotnych elementów procesu szkolenia słuchaczy kursów podstawowych zawodowych realizowanych w Szkole Policji, są zajęcia w jednostkach terenowych. W ostatnich dniach ...

Słuchacze w jednostce Policji Jednym z istotnych elementów procesu szkolenia słuchaczy kursów podstawowych zawodowych realizowanych w Szkole Policji, są zajęcia w jednostkach terenowych. W ostatnich dniach słuchacze I kompanii, pod opieką wykładowców Zakładu Prewencji, mieli okazję obejrzeć pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz stanowisko kierowania w Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Jednocześnie zapoznawali się z zadaniami służby konwojowej, organizacją i sposobem pełnienia służby w tych pomieszczeniach, oraz zadaniami i rolą dyżurnego jednostki policji. Poznali dokumentację sporządzaną w PDOZ. Dodatkowo słuchaczy zapoznano z pracą policjantów Sekcji Zamiejscowej Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także z pracą techników kryminalistyki KPP w Pile i specyfiką służby przewodników psów służbowych połączoną z prezentacją możliwości wykorzystania psa służbowego.

Tego typu zajęcia są doskonałą okazją porównania teorii z praktyką oraz wzbogacenia wiedzy. W przekonaniu samych słuchaczy, zaowocuje to lepszym opanowaniem treści zawartych w programie szkolenia.

Słuchacze w jednostce Policji Słuchacze w jednostce Policji Słuchacze w jednostce Policji Słuchacze w jednostce Policji

(02.07.08)