Wariografia

Data publikacji 11.06.2011

We wtorek w naszej Szkole gościliśmy przedstawicieli Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji: podkom. Michała Lisowskiego i st. post. Dominikę Słapczyńską...

Wariografia We wtorek w naszej Szkole gościliśmy przedstawicieli Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji: podkom. Michała Lisowskiego i st. post. Dominikę Słapczyńską z Zespołu Badań wariograficznych Wydziału Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych. Przeprowadzili oni, w ramach zajęć dydaktycznych, wykład dla nauczycieli policyjnych oraz słuchaczy kursów specjalistycznych na temat zakresu i możliwości badań wariograficznych oraz sposobów ich wykorzystania w pracy dochodzeniowo-śledczej i operacyjno-rozpoznawczej.

Wariografia Pouczającym momentem zajęć była możliwość uczestnictwa w takich badaniach. Dwóch odważnych słuchaczy zostało podłączonych do wariografu. Między innymi w trakcie badań próbowali ukryć związki emocjonalne ze swoim nazwiskiem, co jak wszyscy widzieli nie było możliwe i jednocześnie unaoczniło duże możliwości tego typu badań.

Wariografia Wariografia Wariografia Wariografia

(12.06.08)