Studenci WSB w naszej Szkole

Data publikacji 08.06.2011

W minioną środę Zakład Taktyki i Techniki Kryminalistycznej gościł studentów III roku administracji bezpieczeństwa publicznego Wyższej Szkoły Biznesu w Pile, ...

Studenci WSB w naszej Szkole W minioną środę Zakład Taktyki i Techniki Kryminalistycznej gościł studentów III roku administracji bezpieczeństwa publicznego Wyższej Szkoły Biznesu w Pile, którzy w ramach seminarium dyplomowego odwiedzili naszą Szkołę. Przybyła grupa przygotowuje prace dyplomowe z zakresu taktyki i techniki kryminalistycznej. Studenci obejrzeli specjalistyczne sale dydaktyczne przeznaczone do zajęć z zakresu daktyloskopii i broni palnej, a także byli obserwatorami zajęć praktycznych dot. oględzin miejsca zdarzenia ? kradzieży z włamaniem, realizowanych przez podinsp. Marię Kaczmarek i podinsp. Sławomira Prusika.

Duże zainteresowanie 16-osobowej grupy wzbudziły ślady kryminalistyczne ujawniane i zabezpieczane przez szkolonych policjantów, a w szczególności ślady daktyloskopijne z roku 1973, które przetrwały aż do dziś i mimo upływu czasu, wciąż kwalifikują się do badań.

Podinsp. Maria Kaczmarek zaprezentowała studentom ekspertyzy daktyloskopijne, mechanoskopijne i broni palnej wraz z materiałem poglądowym. Grupa seminarzystów miała również okazję poddać się daktyloskopii oraz opisać ślad mechanoskopijny ujawniony na kłódce.

Studenci WSB w naszej Szkole Studenci WSB w naszej Szkole Studenci WSB w naszej Szkole Studenci WSB w naszej Szkole

(28.05.08)

Powrót na górę strony