Niecodzienni goście

Data publikacji 08.06.2011

W dniach 12-14 maja br. w Pile odbywała się IV Międzynarodowa Konferencja Kuratorów Sądowych ?Kuratela sądowa w zapobieganiu przestępczości i patologii społecznej w środowisku lokalnym?.

Niecodzienni goście W dniach 12-14 maja br. w Pile odbywała się IV Międzynarodowa Konferencja Kuratorów Sądowych ?Kuratela sądowa w zapobieganiu przestępczości i patologii społecznej w środowisku lokalnym?. Została ona zorganizowana pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości i Prezydenta Piły. Wśród uczestników znaleźli się również przedstawiciele Szkoły Policji w Pile.

W dniu 13 maja 30-osobowa grupa uczestników konferencji zwiedziła pilską Szkołę Policji, zapoznając się z procesem szkolenia młodych policjantów. Goście z USA, Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii i Francji zwiedzili szkolne sale informatyczne, oględzinowe i specjalistyczne, a także obejrzeli pokaz policyjnych interwencji. Było trochę huku i dymu. Dynamiczne zatrzymanie przestępców i odbijanie zakładników pokazało wysoki stopień wyszkolenia naszych funkcjonariuszy.

?13 maja na długo zapadnie w naszej pamięci, jesteśmy pod wrażeniem tego, co zobaczyliśmy? ? to słowa uczestników konferencji, którzy w ten sposób wyrazili swoje uznanie dla tego, co ujrzeli.

Niecodzienni goście Niecodzienni goście Niecodzienni goście Niecodzienni goście

(14.05.08)