Blaski i cienie

Data publikacji 14.06.2011

Przystąpienie Polski do strefy Schengen, znoszące kontrolę na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej, usprawniło zapewne wymianę handlową, przyczyniło się do szybszego wzrostu gospodarczego, ...

Blaski i cienie Przystąpienie Polski do strefy Schengen, znoszące kontrolę na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej, usprawniło zapewne wymianę handlową, przyczyniło się do szybszego wzrostu gospodarczego, zwiększyło swobodę przemieszczania się obywateli. Jednak z drugiej strony zorganizowane grupy przestępcze i organizacje terrorystyczne, wykorzystując otwartość Unii Europejskiej, łatwiej wdrażają nowe metody prania brudnych pieniędzy i legalizacji środków finansowych do tworzenia i finansowania zorganizowanej przestępczości, w tym także organizacji terrorystycznych, wspierania ich działalności, a wreszcie do organizowania aktów terrorystycznych.

W Szkole Policji w Pile w dniach 07.-19.04.2008 r., w ramach projektu twinning?owego PL2006/IB/JH-03 ?Walka z przestępczością?, obydwa się I sesja szkoleń nt. ?Pranie pieniędzy/Finansowanie terroryzmu?. Szkolenia prowadzą eksperci ? policjanci zwalczający przestępczość finansową w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Uczestnikami szkolenia są prokuratorzy Prokuratury Krajowej i Prokuratur Okręgowych, policjanci CBŚ i KWP oraz nauczyciele Szkół Policyjnych.

Blaski i cienie Blaski i cienie Blaski i cienie

(08.04.08)