Pro publico bono

Data publikacji 14.06.2011

Dzisiejszy dzień zakończył trzecią z kolei edycję kursu specjalistycznego dla policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego. Dziewiętnastu uczestników szkolenia ...

Oskarzyciele Dzisiejszy dzień zakończył trzecią z kolei edycję kursu specjalistycznego dla policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego. Dziewiętnastu uczestników szkolenia zgłębiało meandry trudnej sztuki nadzoru nad czynnościami wyjaśniającymi i występowania w charakterze oskarżyciela publicznego w postępowaniu w sprawach o wykroczenia. Z jednej strony to zawiłości procedury prawnej, z drugiej zaś umiejętność publicznych wystąpień jako strony w sprawach o wykroczenia. Chcąc zebrać jak najwięcej doświadczeń, mozolnie analizowali zarejestrowane kamerą przemówienia, doskonaląc sztukę jasnego i przekonywującego przekazu. Pomocą okazały się także konsultacje z psychologiem, który przedstawił pewne aspekty komunikacji interpersonalnej. Dzisiaj, w atmosferze przedświątecznego podekscytowania, odebrali z rąk insp. Andrzeja Gajewskiego, Komendanta Szkoły Policji w Pile, świadectwa ukończenia kursu. Gratulujemy!

Oskarzyciele Oskarzyciele Oskarzyciele Oskarzyciele

(21.03.08)