Przeżyj to sam

Data publikacji 15.06.2011

"Przeżyj to sam" to tytuł jednej z najsławniejszych i najpiękniejszych piosenek "Lombardu". To także tytuł koncertu muzycznego, który miał miejsce w naszej Szkole.

Przeżyj to sam "Przeżyj to sam" to tytuł jednej z piosenek "Lombardu". To także tytuł koncertu muzycznego, który odbył się w naszej Szkole. Ten niezapomniany koncert był niespodzianką i jednocześnie pożegnaniem odchodzących dwóch kompanii (drugiej i czwartej). Był także scenicznym debiutem szkolnego zespołu AWANS, który po kilku dniach prób zaprezentował swoje wyjątkowe możliwości wokalno-instrumentalne. Przed mikrofonem stanęła post. Anna Kulas, która od najmłodszych lat śpiewa w zespołach muzycznych i chórach. Jak widać, a przede wszystkim słychać, ta pasja pozostała Jej do dziś. Kolejny członek AWANSU - post. Tomasz Sobczak gra od dziecka na instrumentach klawiszowych, w zespole obsługuje keyboard, akordeon, a także gitarę elektryczną. Przeżyj to sam Kolejny "klawiszowiec", post. Maciej Góralski, jest niestrudzonym poszukiwaczem rozmaitych dźwięków, barw i odcieni muzycznych. Fascynuje Go muzyka elektroniczna. Na instrumentach klawiszowych gra (i to od 11. roku życia) również post. Karol Hreczuk, który w AWANSIE realizuje się jako wokalista. Z kolei perkusista, sierż. Maciej Lange, słuch i talent odziedziczył po tacie, który grał na gitarze. Sam sierż. Lange upodobał sobie muzykę rockową i perkusję. Natomiast st. post. Jarosław Ochęcki grał już wcześniej w kilku zespołach. To także członek Łódzkiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Jest miłośnikiem mocnego uderzenia; inspirują go takie zespoły jak "Pink Floyd" czy "Dream Theater".

Przeżyj to sam Koncert połączony był z prezentacją multimedialną, obrazującą wszystkie dokonania odchodzących kompanii. A było ich niemało: zwycięstwa w konkursach sportowych, uczestnictwo w najważniejszych w regionie uroczystościach, udział w wystawach malarskich i spotkaniach artystycznych, działalność "PaT-u", wspólne wyjazdy do Rzadkowa, na Galę Wolontariatu do stolicy, czy ostatnio akcja oddawania krwi. Podczas koncertu Zastępca Komendanta Szkoły, insp. Witold St. Majchrowicz podziękował wszystkim osobom, które angażowały się w życie Szkoły, szczególnie wolontariuszom oraz post. Magdalenie Ogłazie (kompania 2) i post. Łukaszowi Ojakowi (kompania 4) uzdolnionym plastycznie słuchaczom. Oboje otrzymali piękny prezent od Pana Jerzego Utkina, znanego dziennikarza, prozaika i poety - jedno z Jego dzieł wraz z autografem.

Zespół AWANS zaprezentował standardy polskiej muzyki rockowej w ciekawej aranżacji. Muzycy sięgnęli głównie do kultowych utworów zespołów "Kombi", "Dżem" i "Breakout". W dwóch piosenkach zagrał obecny opiekun zespołu, nadkom. Jacek Słoński, a wśród publiczności obecny był twórca i założyciel AWANSU, podinsp. w stanie spoczynku Zbigniew Siedłowski. Gra zespołu wzbudziła wiele ciepłych i pozytywnych emocji wśród obecnych na występie słuchaczy oraz kadry Szkoły, a dla odchodzących kompanii, ten koncert z pewnością pozostanie miłym wspomnieniem.

Przeżyj to sam Przeżyj to sam Przeżyj to sam Przeżyj to sam

(12.02.08)