Finał z głową

Data publikacji 15.06.2011

"Finał z głową" taką nazwę nosi tegoroczny XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych, ...

Finał z głową "Finał z głową" taką nazwę nosi tegoroczny XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku, słuchacze naszej Szkoły czynnie włączyli się w przedsięwzięcia Orkiestry. Trzydziestu pięciu młodych funkcjonariuszy, towarzyszyło grupom kwestujących, troszcząc się o ich bezpieczeństwo. Także na ulicach Piły i Trzcianki 28 policjantów - słuchaczy razem z funkcjonariuszami komendy powiatowej i trzcianeckiego komisariatu policji pełniło służbę patrolową, podczas której mieli oni obowiązek reagować na zakłócenia porządku publicznego, zabezpieczać obiekty handlowe, gastronomiczne, szkoły oraz legitymować osoby podejrzane o dokonanie przestępstwa lub wykroczenia. Taka "praktyczna nauka zawodu" przyniosła znakomite rezultaty - przyczyniła się do ujęcia przez patrol słuchaczy osoby posiadającej narkotyki.

Finał z głową Celem XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi oraz wsparcie oddziałów laryngologicznych i otolaryngologicznych. Pomoc skoncentrowana jest na trzech głównych obszarach. Pierwszym będzie wsparcie zaawansowanej diagnostyki i leczenia wad słuchu u noworodków i małych dzieci. Drugim - pomoc oddziałom zajmującym się ratowaniem życia dzieci z poważnymi schorzeniami laryngologicznymi, takich jak np. tkwiące w układzie oddechowym ciała obce, czy też poważne poparzenia układu oddechowego. Obszar trzeci, to wsparcie oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie głowy i szyi.

Środki zebrane podczas XVI Finału umożliwią także kontynuację programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" oraz 4 ogólnopolskich programów medycznych prowadzonych przez Fundację ("Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków", "Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą", "Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków - Infant Flow" i "Program Leczenia i zapobiegania Retinopatii Wcześniaka").

Finał z głową Finał z głową Finał z głową Finał z głową

(14.01.08)

Powrót na górę strony