Nie takie prawo straszne?

Data publikacji 18.06.2011

Jaką nazwę nosi zabójstwo z litości? Co to są poszlaki? Okazuje się, że odpowiedzi na te pytania wcale nie są takie trudne, jeżeli zostały zadane w trakcie zabawy.

Nie takie prawo straszne Jaką nazwę nosi zabójstwo z litości? Co to są poszlaki? Okazuje się, że odpowiedzi na te pytania wcale nie są takie trudne, jeżeli zostały zadane w trakcie zabawy.

Taki cel przyświecał organizatorom Turnieju Wiedzy Prawniczej pod hasłem "Nie takie prawo straszne?", który odbył się w dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych w Szkole Policji w Pile. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane wspólnie przez Zakład Taktyki Postępowań Przygotowawczych oraz Wydział Metodyki i Organizacji Szkolenia. W turnieju wzięło udział 7 drużyn dwuosobowych złożonych ze słuchaczy szkoły.

Nie takie prawo straszne Swobodna formuła turnieju sprawiła, że zarówno zawodnicy jak i publiczność miała doskonałą zabawę. Była więc konkurencja oparta na zasadach zaczerpniętych z popularnego teleturnieju "jeden z dziesięciu", były kalambury a także krzyżówka.

Atrakcyjna oprawa turnieju (oświetlenie, fanfary, dowcipne odmierzanie czasu, baloniki, które były przekłuwane po złej odpowiedzi) spowodowała, że nikt się nie nudził, a 90-minutowe zawody upłynęły bardzo szybko.

Nie takie prawo straszne Pierwsze miejsce zajęła drużyna z plutonu 3 kompanii 6 w składzie: sierż. Szymon Bekierski i st. sierż. Jarosław Pachut. Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły kompanii 4. Miejsce drugie zajęli mł. asp. Grzegorz Hofman i st. post. Paweł Pindera z plutonu 5, natomiast trzecie - sierż. szt. Artur Janusik i sierż. Marcin Ciszek z plutonu 3.

Oczywiście jak na turniej przystało, zawodnicy rywalizowali o nagrody. Zwycięzcy otrzymali statuetki ufundowane przez Komendanta Szkoły, oraz odtwarzacze MP3, których fundatorem był zarząd szkolny NSZZ Policjantów. Pozostałym finalistom przypadły nagrody książkowe.

Nie takie prawo straszne Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Pile materiały promujące nasze miasto.

Na uwagę zasługuje fakt, że wśród publiczności znajdowała się młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, która aktywnie włączyła się do zabawy.

Organizatorzy podkreślili, że była to pierwsza edycja tego turnieju, co pozwala przypuszczać, że doczekamy się następnych. Liczymy, że tak będzie.

Nie takie prawo straszne Nie takie prawo straszne Nie takie prawo straszne Nie takie prawo straszne

(29.11.07)