Ocalić od zapomnienia

Data publikacji 08.07.2011

Jest wiele rzeczy, miejsc i spraw, które tak jak śpiewał Marek Grechuta, warto ocalić od zapomnienia.

Ocalić od zapomnienia Jest wiele rzeczy, miejsc i spraw, które tak jak śpiewał Marek Grechuta, warto ocalić od zapomnienia. Z pewnością są nimi pejzaże, wiejskie krajobrazy, które maluje Pani Maria Dobrzyńska. Dziś w Galerii Sztuki AKWARIUM otwarto Jej nową wystawę. Artystka ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Malarstwo i rysunek studiowała pod kierunkiem prof. Rajmunda Dybczyńskiego. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich. Ponad rok temu, we wrześniu 2006 r. będąc kierownikiem Sekcji Plastycznej PLAMA w Klubie Seniora ZACISZE, gościła wraz z artystkami w Galerii Sztuki AKWARIUM.

Maria Dobrzyńska była wielokrotnie odznaczana nagrodami za działalność na rzecz społeczeństwa i kultury polskiej.

Ocalić od zapomnienia Wśród prac pokazywanych na obecnej wystawie, zaproszeni goście mogli obejrzeć martwą naturę, kwiaty, pejzaże tworzone w różnych porach roku, widoki miejsc, których już nie ma, a pozostały w dziełach Pani Marii. Malowane są one różnymi technikami; są wśród nich rysunki, akwarele, obrazy olejne i pastele.

Do odwiedzenia wystawy zapraszamy osoby indywidualne, a także grupy. Przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny z panią Anną Fons pod numerem (067) 352 21 66.

Ocalić od zapomnienia Ocalić od zapomnienia Ocalić od zapomnienia Ocalić od zapomnienia
Ocalić od zapomnienia Ocalić od zapomnienia Ocalić od zapomnienia Ocalić od zapomnienia
Ocalić od zapomnienia Ocalić od zapomnienia Ocalić od zapomnienia Ocalić od zapomnienia

(17.10.07)

Powrót na górę strony