O przestępczości fałszowania środków pieniężnych

Data publikacji 17.06.2011

W ramach współpracy nawiązanej pomiędzy Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji i Szkołą Policji w Pile, już po raz drugi gościliśmy podinsp. Tomasza Malczyka - eksperta Zespołu dw. z Fałszerstwami Pieniędzy.

W ramach współpracy nawiązanej pomiędzy Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji i Szkołą Policji w Pile, już po raz drugi gościliśmy podinsp. Tomasza Malczyka - eksperta Zespołu dw. z Fałszerstwami Pieniędzy.

Podinsp. Tomasz Malczyk zrealizował w dniach 13-14 września br. zajęcia na kursie doskonalenia zawodowego dla policjantów służby kryminalnej o specjalizacji operacyjno-dochodzeniowej.

Ich tematyka dotyczyła m.in. stanu zagrożenia fałszerstwami polskich i zagranicznych znaków pieniężnych w Polsce, z uwzględnieniem waluty euro, zabezpieczania banknotów i sposobów wykorzystywanych przez fałszerzy w celu ich ominięcia, sposobów ujawniania oraz zabezpieczania dowodów rzeczowych, procesowego i pozaprocesowego zabezpieczania falsyfikatów, a także systemu zwalczania fałszerstw.

Informacje na wspomniany temat, pochodzące prosto z ?pierwszej linii? wzbudziły żywe zainteresowanie wśród słuchaczy, czego dowodem może być z pewnością długa i rzeczowa dyskusja.

(14.09.07)