Brudne interesy

Data publikacji 17.06.2011

Od 6 lat Szkoła Policji w Pile corocznie gości uczestników Ogólnopolskiego Sympozjum "Pragmatyka zwalczania przestępczości prania pieniędzy w Polsce".

Brudne interesy Od 6 lat Szkoła Policji w Pile corocznie gości uczestników Ogólnopolskiego Sympozjum "Pragmatyka zwalczania przestępczości prania pieniędzy w Polsce". Sympozjum jest wspólnym przedsięwzięciem Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Szkoły Policji w Pile. Patronują mu Minister Sprawiedliwości, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prezes Narodowego Banku Polskiego oraz Generalny Inspektor Informacji Finansowej. W tym roku, w dniach 25-27 września, 110 przedstawicieli Departamentu Informacji Finansowej Ministerstwa Finansów, Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego, prokuratorów prokuratur apelacyjnych i okręgowych, policjantów zwalczających ten rodzaj przestępczości omawiać będzie stan zagrożenia zjawiskiem prania pieniędzy, rolę banków i instytucji finansowych w systemie przeciwdziałania temu procederowi, metodologię prowadzenia postępowań przygotowawczych oraz rolę konsultantów i biegłych w sprawach o pranie pieniędzy.

Reminiscencje z zeszłorocznego sympozjum można obejrzeć w tym miejscu.

(20.09.07)